PORADY

Ciekawe i dochodowe biznesy internetowe ostatnich lat. Jak zarabiać w sieci?

Internet to zdobycz techniki, która otwiera przed nami niemal nieograniczone możliwości. To właśnie dzięki globalnej sieci wyłoniła się całkiem nowa grupa zawodowa: osób pracujących zdalnie, niezależnie od miejsca na świecie, w którym się znajdują. Internet również przyczynił się do powstania wielu nowych, ciekawych możliwości zarobkowania. Co ważne, nadal jest wiele do wymyślenia i ulepszenia, zatem pomysłów na nowe, ciekawe biznesy internetowe, jest wiele. Oto przykłady z kilku ostatnich lat, na to, że w sieci można stworzyć ciekawy i dochodowy biznes. Te pomysły jeszcze długo się będą sprawdzać.

Internet metodą na kokosy?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No cóż, jeśli ktoś zakłada, że każdy internetowy biznes musi wypalić, to przed nim jeszcze duża droga do tego, by znaleźć “działkę”, która faktycznie stanie się dochodowa. Oczywiście istnieją gałęzie, które z założenia mają dużą szansę przynieść zyski – na przykład szeroko pojęty gaming i internetowy hazard na stronach do tego przeznaczonych. Trzeba jednak też wiedzieć, że tam, gdzie jest duże prawdopodobieństwo zysku, tam też pojawia się i duża konkurencja, a żeby ją przebić trzeba sporych nakładów pracy i inwestycji, w tym oferowanie kodów bonusowych, takich jak Total Casino kod promocyjny, aby przyciągnąć nowych klientów.

Jak zatem sprawić, by biznes internetowy się powiódł? Poszukiwać własnych pomysłów, albo przynajmniej czegoś, co przyniesie minimalne ulepszenia w znanych już ideach. Niekiedy wytyczenie własnej ścieżki w dobrze znanej już branży też okazuje się zyskowne.

Bycie influencerem

Długa zwykle droga przed tym, kto chce stać się osobą znaną w sieci. Ale kiedy już się uda, to o dobre zarobki jest znacznie łatwiej. Bycie influencerem, czyli po prostu osobą lansującą nowe trendy dzięki swojej popularności, to przykład biznesu opartego o dobrze znane metody i środki – na przykład Instagram, Facebook czy YouTube, albo prowadzenie własnego bloga – lub łączenie wszystkich tych mediów. Wielu jest influencerów, ale jeśli znajdziesz swoją własną gałąź, swój własny styl, to jest duża szansa, że wszystko się uda.

Możesz robić wiele rzeczy: zdrowo gotować, pokazywać ćwiczenia, czy testować zabawki. Nomen omen, jeden z najlepiej zarabiających dziś influencerów ma pięć lat i zajmuje się właśnie testowaniem zabawek. Co prawda od tego się wszystko zaczęło, bo może pochwalić się już własną kolekcją zabawek i ubrań. Ale to tylko potwierdza, że jeśli już zdobędzie się popularność w sieci, to dodatkowe biznesy znajdą się po prostu same. Trzeba tu jednak pamiętać, że internetowa sława – nawet skrzętnie pielęgnowana – może trwać zaledwie chwilę. Dobrze jest zatem nadać jej większą wartość i robić coś z pasją.

Freelance: copywtiting, grafika a może programowanie?

W byciu freelancerem ważna jest fachowość. Jeśli jest się dobrym w tym, co się robi – czy to bycie copywriterem, czy tworzenie stron internetowych, aplikacji w popularnych programach, czy wreszcie bycie grafikiem – to o zlecenia można być spokojnym. Ale jak to na początku drogi bywa, trzeba włożyć sporo pracy w to, by znaleźć grono regularnie współpracujących klientów. Warto stworzyć własną stronę internetową, na której znajdą się informacje o nas, naszych projektach i oczywiście przykładowe prace. Stawiając na jakość, a nie ilość, dojdziemy nie tylko do wysokiego poziomu zadowolenia klientów, ale z czasem i coraz lepszych stawek. Bycie freelancerem to więc zajęcie, które pozwala całkiem dobrze zarabiać, a przy tym samodzielnie organizować swój czas i pracować wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do sieci.